Paylaş

Hoş geldiniz, Avukata Soru Sor sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Şirket devri acil yardım

0 oy
14
Merhabalar size bir kaç sorum olucak cevaplarsanız çok teşekkürler.
 Yakın zamanda tek ortaklı olan ltd şirketini akrabamıza devir edicem zaten şirketin tüm işlerini kendisi yönetiyor benim üstüme idi şimdi devir edicem kendisine. Yalnız devir ederken akraba bile olsa kendimi sağlama almam için borçlardan sorumlu tutulmamam için neler yapmalıyım. Hiç biri benimle alakalı değil kendi şahsi işlerinin borcudur. Şimdi sorularım şunlar;

1- şirket için kredi çekip 1 hafta sonra şirketi ve çektiğim krediyide parasını da aynı kişeye verip devrettiğimde ileri de borç ödenmez ise beni ilgilendirir mi devir alan mı şirket mi sorumludur?

2- şirket devredildikten sonra devam eden işletmelerin devamından dolayı devam eden vergilendirmelerden ve sonrasında çıkan kdv ve cezalardan sorumlu olur muyum?

3- şirketi aktifi ve pasifi devredince borçlardan sorumluluğum kalkar mı?
 
4- şirkete ait vergi sgk idari ve kredi banka borçlarını devir alan kişi bilerek alıyor ise ve bunları kendi ödemeyi kabul ediyorsa resmi nasıl bir işlem yapılmalı tamamen bu borçları ve şirketi bana ileride bu borçların dönmemesi için geçerli işlem nedir.

5- şirketten tamamen şahsımın sorumluluğunu kaldırmak için ve ileride ki tarihlerde ki işler ve borçlardan sorumluluğumu nasıl kaldırırım hangi işlemler yapmalıyım.

6- devri yapılan şirketin önceden olan ve ödemesi devam eden kredi borç ve kartlar için kefilliğim nasıl kaldırılır. Borçlardan ödenmez ise nasıl sorumlu olmam.
Lütfen yardımcı olun..
27 Ocak misafir sordu

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
...